Aplikace: Airbnb

V této nové sérii vám budeme představovat doporučené aplikace pro cestování, ať už na Android, iOS nebo čistě na webu.

Pokud na cestách rádi poznáváte místní obyvatele, kulturu, bydlení, nebo jen sháníte něco levnějšího než drahý hotelový pokoj, nesmí vám chybět aplikace Airbnb.

Co je to zač? Jedná se o službu pro zprostředkování pronájmů pokojů, celých domů nebo třeba jen jedné postele v místnosti sdílené s dalšími cestovateli. Někdy lze sehnat i hotelový pokoj za skvělou cenu, například pokud chce majitel naplnit i pokoj např. s horším výhledem nebo menšími rozměry. Pokud se snažíte cestovat „ekonomicky“ i na úkor pohodlí, jedná se o ideální možnost přímo pro vás.

Jaký je rozdíl oproti klasickým hotelům? Na Airbnb najdete hostitele, kteří pronajímají např. celý dům nebo byt, často se však jedná o zajímavější variantu, kdy bydlíte přímo s majitelem bytu, je tam možnost poznat například, jak to vypadá v domácnostech na druhé straně světa, popovídat si u oběda nebo dostat mnoho zajímavých tipů co v okolí dělat a navštívit.

Mohu něčemu takovému věřit? Celá tato služba je založena na vzájemné důvěře. Z vaší strany například to, že vstupujete do cizího bytu/domu, kde vás může čekat mnoho překvapení, na druhou stranu, hostitel vás nechá ve svém bytě, se svými věcmi i svými klíči i v jeho nepřítomnosti. I proto je možno ke každému pobytu napsat hodnocení, které určitě při výběru ubytování sledujte. Hodnoceni zde jste i vy, hosté, chovejte se tedy na úrovni, v opačném případě lze dostat i zákaz používání celého Airbnb.

Webové stránky

Android Aplikace

iOS Aplikace

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *