National Express: Londýn – Portsmouth

Na dnešní recenzi autobusového dopravce se podíváme do zahraničí, přesněji do Velké Británie. Zde je společnost National Express jedním z největších dopravců provozujících dálkové spoje po Británii, Skotsku, Walesu, ale i v dalších zemích v Evropě. O této společnosti jste mohli již slyšet i ve spojitosti s Českou železnicí, kde se National Express ucházel o provozování některých linek objednávaných státem.

Ilustrační obrázek; Autobus Caetano Levante společnosti National Express

Linka

Svezeme se spojem 030 z autobusového nádraží Victoria v Londýně do města Portsmouth na jihu Británie. Linka dále pokračuje do nedalekého města Southsea, některé spoje až do Farehamu.

Cena

Cena za jízdenku se pohybuje nejčastěji mezi 10-20GBP, v nejvytíženějších časech může dosáhnout i vyšší částky. V našem případě jízdenka pro 2 osoby na 9.7.2018 s odjezdem v 10:30 z Londýna vyšla na cenu 10GBP.

Pohodlí

Na linku jsou ve většině případech nasazovány autobusy Caetano Levante. Poměrně velkým nezvykem je to, že tyto autobusy (a mnoho dalších v Británii, včetně těch v MHD) mají pouze přední dveře. Sedačky jsou kožené a dobře tvarované, pohodlné i pro delší cestu. U každého místa je dostupná zásuvka 230V a USB konektor pro dobíjení telefonu. Prvních 5 řad sedadel je určeno pro rezervace, ostatní sedadla si můžete vybrat libovolně. První řada má oproti ostatním mnohem větší prostor pro nohy, který je u ostatních řad poměrně velký, ale stále spadá spíše do průměru, jaký známe u nás.

Služby v autobusu

Ve všech autobusech je dostupné WiFi připojení, které nabízí poměrně rychlý a stabilní internet po většině trasy. Dostupný je také palubní portál pojmenovaný „VUER“, kde si můžete přehrávat filmy, seriály nebo živé vysílání. Avšak pouze, pokud si stáhnete stejnojmennou aplikaci.

National Express VUER
National Express VUER
National Express VUER
National Express VUER
Developer:
Price: Free

Přesnost, zpoždění

Odjezdy autobusů z výchozí zastávky jsou většinou přesné, nicméně především spoje projíždějící Londýnem nabírají zpoždění díky velmi rušné dopravě a zácpám v centru. Většinou zpoždění nepřesáhne přes 30 minut. Pokud jedete spojem brzy ráno, kdy je doprava klidná, může se stát i to, že dorazíte o 30 minut dříve, než je v jízdním řádu uvedeno. Nám se tak stalo na lince z Brightonu do Londýna.

Rezervační systém

Webové stránky dopravce jsou poměrně přehledné, český jazyk na nich samozřejmě nehledejte. Není zde zavedeno nic typu uživatelských účtů, pokud svou rezervaci chcete upravovat, je nutno vložit kód rezervace a e-mail, ze kterého byla jízdenka zakoupena.

Mobilní aplikace je opět přehledná, designově povedená, i jejímu ovládání není co vytknout. Je možno si zde uložit svoji jízdenku, opět s kódem a e-mailem, je tedy možno mít uložené v jedné aplikaci jízdenky kupované přes různé účty. Jízdenky v mobilní aplikaci můžete využít i při nástupu do autobusu. Zde opravdu není nic, na co si stěžovat.

National Express Coach
National Express Coach

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *